Studia podyplomowe Prawo i organizacja ochrony zdrowia są odpowiedzią na zapotrzebowanie podmiotów leczniczych i instytucji realizujących zadania w obszarze zdrowia na specjalistów w dziedzinie szeroko rozumianej ochrony zdrowia. W obecnych czasach prowadzenie podmiotu leczniczego wymaga od kadry zarządzającej interdyscyplinarnego podejścia pozwalającego na prawidłową realizację stawianych zadań, efektywne zarządzanie, właściwą organizację placówki oraz zapewnienie jak najwyższego poziomu jakości świadczonych usług. Również od pracowników tych placówek, w tym głównie osób wykonujących zawody medyczne, wymaga się nie tylko wiedzy stricte zawodowej, ale także znajomości przepisów prawa dotyczących zarówno organizacji systemu ochrony zdrowia jak i praw pacjenta. Posiadana wiedza daje gwarancję legalnego i prawidłowego udzielania świadczeń zdrowotnych.
Studia podyplomowe Prawo i organizacja ochrony zdrowia pozwalają na zdobycie specjalistycznej wiedzy w obszarach takich jak: prawo medyczne, w tym głównie prawa pacjenta i odpowiedzialność prawna osób wykonujących zawód medyczny, prawo zatrudnienia ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania placówek ochrony zdrowia, organizacja opieki zdrowotnej, zamówienia publiczne, prawo spółek handlowych, kontraktowanie świadczeń zdrowotnych oraz ubezpieczenia zdrowotne i społeczne. Nadto w programie studiów uwzględniono problematykę zarządzania placówką ochrony zdrowia, głównie zarządzania finansami, zarządzania jakością, zarządzania zasobami ludzkimi oraz rachunkowości zarządczej. Słuchacze zostaną również zaznajomieni z psychologicznymi aspektami zarządzania zespołem.
Podyplomowe studia Prawo i organizacja ochrony zdrowia są przeznaczone dla:
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest obecność i aktywność na zajęciach oraz zaliczenie na ocenę pozytywną wszystkich przedmiotów objętych planem zajęć. Końcowy wynik studiów ustala się na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich ocen.
Absolwenci studiów otrzymają świadectwo ukończenia studiów Prawo i organizacja ochrony zdrowia.
Instytut Nauk Prawnych
Katedra Prawa Cywilnego, Postępowania Cywilnego oraz Komparatystyki Prawa Prywatnego
Uniwersytet Zielonogórski
Instytut Nauk Prawnych
Plac Słowiański 9
65-069 Zielona Góra
e-mail: j.zdanowska@wpa.uz.zgora.pl
WYDZIAŁ: Wydział Prawa i Administracji
INSTYTUT: Instytut Nauk Prawnych
STUDIA PODYPLOMOWE: doskonalące
PODGRUPA KIERUNKU STUDIÓW: 042 podgrupa prawna
KOD ISCED KIERUNKU (wg załącznika): 0421 prawo
CZAS TRWANIA: 2 SEMESTRY
OPŁATA ZA SEMESTR: 1950,- zł
OPŁATA REKRUTACYJNA: 85,- ZŁ
Uwaga!
Wszystkie studia podyplomowe mają ten sam numer konta bankowego, dlatego prosimy wpisać na przelewie nazwę studiów podyplomowych
Nr konta: BANK MILLENNIUM S.A. 60 1160 2202 0000 0001 0586 6494
Powyższa informacja dotyczy opłaty semestralnej za studia. Opłata rekrutacyjna dokonywana jest podczas procesu rejestracji elektronicznej.
Rejestracja słuchaczy na studia podyplomowe odbywa się online. Kandydaci po zarejestrowaniu i otrzymaniu potwierdzenia zobowiązani są do przesłania wymaganych dokumentów na adres email podany w ogłoszeniu o rekrutacji na studia.
Rekrutacja odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń. Warunkiem uruchomienia studiów jest uzyskanie deklaracji uczestnictwa przez 17 słuchaczy.
TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW: od 01.06.2024 r. do 30.09.2024 r.
DOKUMENTY PRZYJMUJE:
Komplet dokumentów można dostarczyć:
− elektronicznie na adres a.szuba@adm.uz.zgora.pl wysyłając skany wszystkich wymaganych dokumentów – z obowiązkiem przedłożenia oryginału dyplomu oraz okazania dowodu osobistego w terminie późniejszym,
lub
− pocztą tradycyjną na adres:
Uniwersytet Zielonogórski
Centrum Obsługi Studenta – p. Agata Szuba
ul. Wojska Polskiego 69
65-762 Zielona Góra
Budynek Dydaktyczny A-17, pokój: 103R
również z obowiązkiem przedłożenia oryginału dyplomu oraz okazania dowodu osobistego w terminie późniejszym.
KONTAKT TELEFONICZNY:
Mgr Agata Szuba - tel. 789 442 086