uz-logo-pion-2.png

Aktualności

Wojskowe Centrum Rekrutacji gościem WNPE UZ

25.05.2026
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniu 20.05.2026 r. na Uniwersytecie Zielonogórskiem na Wydziale Nauk Prawnych i Ekonomicznych - kierunek Administracja odbyły się zajęcia z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji. Instytucję reprezentowała ppor. Agata MITAL-GRĄZKA.

Celem wykładu było przedstawienie zasad przyznawania stypendium wojskowego, warunków uczestnictwa, korzyści wynikających z programu oraz możliwości rozwoju zawodowego i edukacyjnego związanych ze służbą w wojsku.

Kolejnym tematem przeznaczonym dla słuchaczy był Program Legii Akademickiej, którego celem było zapoznanie uczestników z projektem, zasadami uczestnictwa, możliwościach szkolenia wojskowego oraz korzyściami wynikającymi z dobrowolnej służby i zdobywania kompetencji wojskowych.

Przedstawiono również rodzaje służby wojskowej, zasad ich pełnienia oraz możliwości rozwoju zawodowego i osobistego związanych ze służbą w Siłach Zbrojnych.

Podczas wykładu panowała przyjazna atmosfera sprzyjająca aktywnemu udziałowi studentów. Uczestnicy wykazywali pozytywne nastawienie do programu Legii Akademickiej oraz zainteresowanie możliwościami, jakie oferuje.

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18