W dniu 20.05.2026 r. na Uniwersytecie Zielonogórskiem na Wydziale Nauk Prawnych i Ekonomicznych - kierunek Administracja odbyły się zajęcia z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji. Instytucję reprezentowała ppor. Agata MITAL-GRĄZKA.
Celem wykładu było przedstawienie zasad przyznawania stypendium wojskowego, warunków uczestnictwa, korzyści wynikających z programu oraz możliwości rozwoju zawodowego i edukacyjnego związanych ze służbą w wojsku.
Kolejnym tematem przeznaczonym dla słuchaczy był Program Legii Akademickiej, którego celem było zapoznanie uczestników z projektem, zasadami uczestnictwa, możliwościach szkolenia wojskowego oraz korzyściami wynikającymi z dobrowolnej służby i zdobywania kompetencji wojskowych.
Przedstawiono również rodzaje służby wojskowej, zasad ich pełnienia oraz możliwości rozwoju zawodowego i osobistego związanych ze służbą w Siłach Zbrojnych.
Podczas wykładu panowała przyjazna atmosfera sprzyjająca aktywnemu udziałowi studentów. Uczestnicy wykazywali pozytywne nastawienie do programu Legii Akademickiej oraz zainteresowanie możliwościami, jakie oferuje.
